Yeni Pencereler Açmanızı Sağlayacak 6 Podcast Önerisi

Herkese merhaba.

Bugünkü yazımda boş zamanlarımızı değerlendirebileceğimiz, dinlerken sorgulama imkanı kazanabileceğimiz podcast dünyasından bahsetmek istiyorum.

Podcastler, bize her an dinleyebilme fırsatı kazandırdığı için iyi bir zaman değerlendirme aracı olarak görüyorum ben bu alanı. İstediğiniz her alanda, farklı kişileri tanıyıp farklı gözlerle bir konuyu dinleyebilme özelliği olduğu için yerinizden ayrılmadan kültürel zenginliğe yeni bir kapı açmış oluyorsunuz. Bir hobinizi gerçekleştirirken, temizlik yaparken, bir yeri düzenlerken, kafanızı vermeniz gereken bir iş yapmadığınızda podcast dinlemek size çok daha iyi hissettirecektir.

 

Şimdi sizlere birkaç podcast kanalı tavsiye edeceğim. Ben bu kanalları dinlerken, yeni alanlar keşfediyorum. Umarım sizin de hayatınıza yeni alanlar ve yeni insanlar katmanıza yardımcı olabilirim.

 

 1. Nasıl Olunur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nilay Örnek’in önderliğinde farklı cevapları bulmamızı sağlayan bu kanal, alanında uzmanlaşmış ve farklı sektörlerde tecrübesi olan birden fazla kişiye aynı soruyu sormasıyla farklı cevapları bulabildiğimiz bir kanal haline gelmiş. Soru kanala da ismini veren: Nasıl Olunur sorusu. Şuan kanala girerseniz 55 farklı ismin ortalama 1 saatte gerçekleştirdiği sohbete tanık olabilirsiniz. Bu podcaste spotify üzerinden de ulaşabileceğiniz gibi Google Podcast uygulamasını yükleyerek ücretsiz de ulaşabilirsiniz. Ayrıca tarayıcı üzerinden de ulaşabileceğiniz farklı siteler mevcut. Uzmanlaşmak istediğiniz alandaki kişilerin hayat yolculuğunu dinleyerek kendinize bir harita oluşturabilirsiniz. Bu podcast kanalının hepimize iyi geleceğini tahmin ediyorum. Bize kalan sadece uygun zamanı yaratmak 🙂

 

 1. Psikolog Beyhan Budak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Psikoloji alanına ilgi duyuyorsanız takip etmenizi önereceğim ilk kişi Beyhan Budak olur. Herkesin cevabını aradığı soruları da bu kanalı takip ederek ulaşabilirsiniz. Ortalama 10-15 dakikanızı ayırarak, sohbetin sizi alıp yeni diyarlara sürüklemesine izin verip kendinizi yeni bir alanda bulabilirsiniz. Kendisinin youtube kanalı da mevcut olup kitapları da bulunmaktadır. Her kategoride kendinizi iyileştirebilir ve yeni bir siz olmanıza izin verebilirsiniz. Podcast yayınlarına youtube, spotify ve kendi web sitesinden ulaşabilirsiniz. Keyifli sorgulamalar dilerim 🙂

 

 1. Yoldayız Geliyor Musun?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kendinize şefkatle yaklaşmak istiyorsanız, hayatınızı yeniden şekillendirmek istiyor fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız meditasyon ve yoga eğitmeni Ece Targıt’ın podcast kanalına sizi rahatlıkla yönlendirebilirim. Şefkat belki de kendimize göstermemiz gereken en önemli his. Ancak hayatın yoğun temposunda en çok yüklendiğimiz kişi kendimiziz. Bu yüzden her zaman kendimizi son plana atıyoruz. Şimdi bir farklılık yaratıp ilk sıraya kendimizi mi koysak? O zaman hemen bu kanala yönelin derim. Ece Targıt ile birlikte yeniden kendimize dönebildiğimiz bu podcast kanalı yeni benliğimize kavuşmamızı sağlayacak. Benden söylemesi 🙂 Bu podcast kanalına spotify üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca web siteleri üzerinden de ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz. Şefkatli zamanlar 🙂

 1. Haluk Tatar – Yol Sohbetleri

Youtube kanalı da bulunan Haluk Tatar’ın düzenli olarak yüklediği farklı içerikleri ile çeşitli alanlarda yüzleşme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu kanalı Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz. Ancak youtube kanalında daha fazla içerik mevcut. Uygun durumunuza göre her iki mecrada da takip etmenizi öneririm.

 

Son olarak da İngilizcesini geliştirmek isteyenler için podcast tavsiyelerim olacak.

 1. English On The Go

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rüstem Temriyev’in oluşturduğu bu kanal ile birlikte dinleyerek, dinlediklerinizin anlamını çıkararak ilerleyebileceksiniz. Diğer yabancı dillerde de geçerli olduğu gibi İngilizce de dinlediğini anlama becerisini içerisinde barındırır. Bu nedenle bu kanal sizi epey güçlendirecektir. Bu podcast kanalına spotify üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Rüstem Temriyev’in kendi web sayfasından da dinleyebilirsiniz.

 

 1. English Hour

İngilizce öğrenmek isteyen herkesin yolu bir şekilde Hüseyin Demirtaş ile kesişmiştir bence. Kendisinin youtube üzerinde speaking, writing, reading gibi farklı özelliklerinizi geliştirmeye yarayacak birçok videosu var. Ayrıca bu kanalda da oluşturduğu ortalama 30 dakikalık podcastlerini de dinleyerek listening becerinizi geliştirebilirsiniz. Bu podcast kanalına spotify üzerinden ulaşabilirsiniz. Farklı podcast konuları için de web sayfasına bakabilirsiniz.

 

Şimdilik tavsiye edebileceğim podcast kanalları bu kadar. Sizin de dinlememizi tavsiye edeceğiniz kanallar var ise yorumlarınızı bekliyoruz. Podcast kanallarının içeriğini de belirtebilirseniz yönlenmemiz açısından bizlere ve okuyuculara yardımcı olacaktır. Şimdiden teşekkür ederiz.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle 🙂 

 

Advertisement

3 responses to “Yeni Pencereler Açmanızı Sağlayacak 6 Podcast Önerisi”

 1. Teşekkürler! Hepsi severek dinlediğim podcastler. Psikoloji bilimine ilgi duyuyorsanız bizim podcastimizi deneyebilirsiniz:
  https://link.tospotify.com/81H7ly7hpbb

  Liked by 1 person

 2. Teşekkürler! Bir çoğu hali hazırda severek dinlediğim podcastler benim de. Eğer psikoloji bilimine ilgi duyuyorsanız “Pediatriden Geriatriye” podcastimizi de dinleyebilirsiniz! Şimdiden keyifli dinlemeler. ❣️

  Liked by 1 person

 3. Hem güzel yorumunuz hem de öneriniz için çok teşekkürler 🙂 Notumu aldım en kısa sürede dinleyeceğim… Sevgilerimle 🙂

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: