On The Way 11 – Değerlendirme

Herkese merhabalar.

İkinci haftanın da sonuna geldik. Bu yazıda çalışmaya başlamadan önce genel değerlendirmemizi yapalım derim. Sorular halinde gidelim her zaman olduğu gibi.

Sistem bize hitap ediyor mu? Gündelik işlerimizle yönetmek zor mu oluyor yoksa daha da arttırabilir miyiz bu hedefleri?

Benim açımdan hedefler ay bazında artacağı için şimdilik yürütülebilir şekilde ilerliyor ancak dün de bahsettiğim gibi belli bir rutine oturmadığı için bazen sabah yapıyorum bazen akşam geç vakitte. Bu nedenle biraz daha oturtmam gereken süreçler olacak bu süre içerisinde. Bir de speaking durumları. Bunun için de zorunda kalma aşamalarını güçlendirmek ve speaking becerilerini arttırabilmek için haftada bir kez değil daha fazla speaking kayıtları yapmayı düşünüyorum. Bunu yeni format sürecine ekleyeceğim.

Hedef her zaman yolumuza çıkan bir engeli aşabilmemiz için büyük bir fırsatı içeriyor. Ama aynı zamanda zor da geliyor. Bu zorluğu aşabilmek mümkün mü? Motivasyonu nasıl sağlayabiliriz?

Açıkçası hedefi gün içerisinde ne kadar ertelerseniz o kadar fazla gözümüzde büyüyor. Ve bu erteleme sonucunda da hedefe olan bağlılığımız kopuyor. Bunu engelleyebilmek tabii ki yine bizim elimizde. Sabah gerçekleştirirsek –zaten en fazla 30 dakikamızı alacak bir süreç- hem güne bir hedefi gerçekleştirmiş olarak başlarız hem de başarabileceğimize dair kendimize duyduğumuz inanç daha fazla artar. Bu nedenle ne kadar erken yaparsak o kadar iyi bizler için.

Kendimize engel olmayalım. Bu sene bu amaç başarılacak. Engeller kalkacak. Öyle ya da böyle. Ne kadar ertelersek yeni bir seviye için de o kadar geç başarmak demek olacak bizler için.

Şimdi gelelim listening bölümüne. Bugünkü dersimiz: invitation.

Haydi başlayalım.

Listening görevimize bu bölümde bir tik atabiliriz.

Bugün reading bölümüne britsh council in reading derslerinden ilerleyeceğim ben. Burada hiç reading bölümüne başlamadığım için ilk yazıdan başlıyorum ve ilk bölümden bitirebildiğim kadar bölümü bitirmeye çalışacağım.

Siz de merak ettiğiniz bir konu hakkında makale okumak isterseniz bugün onu araştırarak ilerleyebilirsiniz.

Yarın yeni bir hafta olacak. Yeni bir şans vereceğiz kendimize. Umarım geçen haftadan derslerimizi almış ve bu haftadan da çok şey öğrenebileceğimiz bir hafta var olur önümüzde.

Yarın görüşmek üzere.

Kendinize iyi bakın 🙂

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: