On The Way 10 – İnanç

Herkese merhabalar.

Hedefimizin ikinci hafta sonundayız. Daha çok gidilecek yolumuz var ama bir şekilde ikinci haftayı atlattık diyebiliriz. İki hafta aslında süreci oturtmak için ideal bir süre. Rutin denecek bir düzeye oturtabilmiş kişiler vardır elbet aramızda ancak benim sanırım bunun için biraz zamana ihtiyacım var. Bu yazıyla birlikte bu hafta için bu amacı gerçekleştirme sözü verebilirim sizlerin huzurunda kendime.

Gelelim bugünkü yapacaklarımıza. Bugünün listening konusu: briefing. Yeni seviyeye geçtiğimiz için hem listening parçaları uzadı hem de diğerine göre daha zor konulara başlamış olduk. Hazırsanız listening bölümüne başlayabiliriz.

Listening ile ilgili bakmak ve size önermek istediğim siteleri Pazar günü yayınlayacağım yazıda sizlerle paylaşacağım. Ayrıca bu seri içerisinde okuduğumuz makaleleri ve yararlandığımız kaynakları da serimize katılmayan ama farklı kaynak arayan arkadaşlar için de bir yazıda toplamak istiyorum.

Geçen sene İngilizce kursuna dahil olmuştum. Burada speaking için önce bir konuda yazmamız için süre veriliyordu bizlere. Hafta sonu için kendimize hedeflediğimiz speaking görevinde hem kendimizi rahatlatmak hem de speaking akışında rahatlamak için bir konu belirleyip o konuda 1 paragraf oluşturduktan sonra konuşmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntem writing becerileriniz için de size yardımcı olacaktır.

Bu görev için yarınki yazıda paylaşım yapacağım 🙂

Şimdi makale okumaya başlayabiliriz. Hafta içinde de her konuda uzunca makaleler paylaşmıştık. Sadece paragraf okuduğunuz yazılarda o makaleleri gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Bugün için yine de ben bir konu belirledim, bizler için de uygun seviyede bir makale buldum. Bugünkü konumuz başlığımızın da kaynağı olan “Believe in yourself” olacak. Keyifli okumalar diliyorum.

Bugünlük bu kadar.

Umarım hedeflerimizi bahaneler üretmeden, kendimize inanarak ve hedeflerin yanlarına tikler atarak geçirebiliyoruzdur.

Kendinize iyi bakın.

Yarın yeni bir yazıda görüşmek üzere.

Sevgilerimle.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: