On The Way 9 – Devam

Selamlar.

Mutlu bir gün olsun herkes için.

Dünün yazısını bugün yazmaya çalıştığımı itiraf etmeliyim. Görevlerimi tamamladım ancak yazı sona kaldı 🙂 Ama size yetiştirebildiğim için de mutluyum. Sabah erkenden bu görevleri bitirmek güne de mutlu başlamamı sağladığı için her sabah mutlaka listening görevimi gerçekleştiriyorum. Listening için de yeni kaynaklar edindim. Bunları da sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Bugünkü listening parçam: shopping for clothes. Diğer bölümü de dinleyeceğim ki artık başlangıç kısmındaki tüm listeningler bitmiş olsun ve yarın yeni bir seviye için dinlemeye başlayayım. Sizler için listening nasıl gidiyor? Umarım bu sorunun cevabı iyi olarak gelir ve adımlarımız beklediğimiz sonucu bizler için sunmaya başlar.

Hazırsanız dinlemeye başlayalım.

Dinlemeyi bitirdik artık yarın için yepyeni bir seviye diyebilirim kendim için.

Bazen kaç gün oldu dememe rağmen sanki hiçbir şey yapmamışım gibi de geliyor İngilizceye karşı. Ya da yapabileceklerimin daha altında ilerliyormuşum gibi. Tabi gün içerisinde müsait olma durumuna göre yapılabilirlik seviyesini arttırmak gerek. Ama amaç vermede zorlayıcı hedefler koymanın bizi nasıl düşürdüğünü konuşmuştuk zaten. Yine de İngilizce konusunda biraz sabırsızız bence. Emeğimizin karşılığını hemen görmek hemen akıcı bir şekilde konuşmak istediğimiz için de hiçbir şey yapmıyormuş gibi geliyor olabilir bize. Bu da ancak bizim yaptığımız işin hemen değil, zamana yaydığımız ve sürekli hale geldiği taktirde amacımıza ulaşacağımızı kendimize ve beynimize kabul ettirdiğimizle mümkün olacak gibi görünüyor. Epey zor bir iş ama imkansız değil 🙂

Reading bölümüne geçmeden size söyleyerek kendimi bir şey yapmaya zorunlu tutmak istiyorum. Konu da şu. Uzun zamandır sitemle alakalı bir instagram içeriği oluşturmak istiyorum. Aslına bakarsanız bir kere böyle bir şeye de giriştim. Ancak istediğim kadar başarılı olamadım ama İngilizce konusunda bunu instagramdan da takip edebileceğimiz bir platform oluşturmak bizi rahatlatacak gibi geldiği için böyle bir konu tekrar gündeme geldi benim tarafımda. Ama gelin görün ki hala harekete geçemedim 🙂 Bu da işlerin “Acaba hiç başlamasak mı?” sorusuyla gelmelerine neden oluyor bana. Tabi bunlar hep bahane. Bu da size bir sözüm olsun bu yazıyla birlikte.

Bu küçük itiraftan sonra sıra geldi reading bölümüne.

Güzel bir metin buldum. Geliştirmek istediğimiz bir konu hakkında bize yardımcı olacağını düşünüyorum.

Having effective listening skills means being able to display interest in the topic discussed and understand the information provided. In today’s society, the ability to communicate effectively is becoming increasingly important. Although the ability to speak effectively is a highly sought-after skill, developing effective listening skills is often not regarded in the same respect.

In fact, listening is just as important as speaking. Being a good listener helps solve problems, resolve conflicts, and improve relationships. In the workplace, effective listening contributes to fewer errors, less wasted time, and improved accuracy. Effective listening helps build friendships and careers.

It is difficult to talk to someone who is constantly looking around. Make sure to face the speaker, maintain eye contact, and give them your undivided attention. In Western cultures, eye contact is necessary for effective communication. Although shyness, uncertainty, or cultural taboos may inhibit eye contact, try your best to make sure the speaker knows that they have your full attention.

Gün içerisinde kısa olmayan makaleleri bitirebilirsek bize daha da faydalı olacaktır.

Bu yazıdan da bu kadar. Yarın görüşmek üzere.

Kendinize iyi bakın.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: